Uenifeu: zwierzę wirtualne. Należy do rodziny przeżuwaczy. Łagodny i przyjazny, przymuszony durnotą: warczy. Żywi się tym co centrolewe i ciekawe. Pisze gdy jest najedzony i syty informacji. Motto: Zwalczam memy. Przekaż dalej!
Blog > Komentarze do wpisu
Panie pośle! Czas na badania!

Zastanawiając się nad siłą polskiej homofobii, warto poszukać jej źródeł. Trudno wytłumaczyć statystyczną anomalię jaką jest w tej kwestii Polska przyrównana do innych krajów rozwiniętych i cywilizowanych. Jedyne racjonalne wytłumaczenie jest chyba takie, że nie należymy do grona krajów rozwiniętych i cywilizowanych.

Tak wygląda przeciętny homofob.

Tak wygląda przeciętny homofob.

Ciekawe wyniki swoich badań otrzymała dr. Henry Adams. Szukał korelacji pomiędzy deklarowanymi uczuciami homofobicznymi a nieuświadomionym poziomem pobudzenia/lęku/trwogi/podniecenia (ang. anxiety). Przebadał 64 heteroseksualnych mężczyżn, spośród których 29 deklarowało silną homofobię. Wszyscy obejrzeli homo-ero-filmy, korzystając jednocześnie z urządzenia zwanego pletysomografem. Wyniki były ... dość zaskakujące:

Homophobic
subjects
Non-homophobic
subjects
No significant arousal20%66%
Moderate arousal26%10%
Definite arousal54%24%

Takich wyników należałoby się spodziewać gdyby homofobia była popostu efektem stłumienia własnych nieuświadomionych tendencji homoseksualnych, lub negatywne uczucia homofobiczne były związane z seksualnych podnieceniem.

Tak czy siak, na ludzki język: przeciętnego heterofaceta mocno zgrzewa idea tego kto z kim co robi. Tylko nieliczne i wybitne jednostki potrafią wygenerować w sobie fantazje pałowania gejów, i wyraźnie czerpią z mówienia takich rzeczy seksualną przyjemność. 

Czy poseł Wierzejski podda się badaniu aby raz na zawsze udowodnić iż nie jest tym kim jest?

Czy poseł Wierzejski podda się badaniu aby raz na zawsze udowodnić iż nie jest tym kim bardzo nie chce być?

Panie pośle, maszyna czeka. Prawda wyzwala.

sobota, 24 czerwca 2006, uenifeu

Polecane wpisy

  • Odpowiedzialność rodzicielska

    Posiadacze potomków: do apelu! Przeciętny rodzicrzadkoposiada pewność w kwestii tegoczyaktualnie aplikowany potomstwu proces wychowawczy wyrządza więcej korzyśc

  • Homofobia kosztuje

    Gejowski spisek zatacza coraz szersze kręgi. Nie dość, że sam homoseksualizm nie jest już chorobą, a homofobia może podlegać leczeniu,dyskryminowanie mniejszośc

  • Miejska legenda o gejtubisiu

    Fiolteowy teletubiś z torebką może być gejem! Kto nie wiedział, ten już wie, apaniRzecznik Praw Dziecka, Ewa Sowińska jest na tropie gejspisku . Za nasze pienią

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
tlysakowski
2006/06/24 16:23:41
Wynikom homofobów się nie dziwię, przeciętny nazista też by się podniecił widząc Żyda. Zastanawia mnie co innego: 1/4 zwykłych hetero też była mocno podjarana. Czy to znaczy, że biseksualistów jest w istocie o wiele więcej, niżbyśmy chcieli sądzić...?
-
uenifeu
2006/06/24 16:47:19
Mysle ze samo pojecie homo i hetero jest zbyt proste. Orientacja seksualna nie jest binarna, w rzeczywistosci bardziej licza sie dwie skrajnosci: jedna hetero, druga homo. Jedni moga miec 95% na jednej i 5% na drugiej, albo 50%-50%, albo 30%-70%. Do tego dochodzi jeszcze wogole poziom zainteresowania seksem, bo sa tez ludzie ktorzy sa calkiem aseksualni.

-
tlysakowski
2006/06/24 17:02:34
Oczywiście, ale i tak te 24 procent (a jakby doliczyć tych "średnio podnieconych", to nawet 1/3) stawia na głowie dotychczasowe szacunki (no, może poza wynikami Kinseya). Zastanawiam się, czy ktoś to pociągnie dalej.
-
uenifeu
2006/06/24 17:13:46
Te badania sa z 1996, wiec pewnie jest juz wiecej na ten temat. Bede szperac :)
-
Gość: Obserwator, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2006/06/26 08:58:29
Z posłem Wierzejskim będzie kłopot. 50 na 50 to on nie jest, bo tacy ludzie są twórczy i inteligentni, więc poseł odpada. Ja bym postawił, że on jest 80 na 20 na rzecz homo. Zaciekłość, z jaką ściga pedałów jasno wskazuje na to, że ma z tym problem. Wg mnie jest kryptogejem - wypiera własną seksualność. To tak okiem psychologa. Pozdrawiam
-
Gość: Marek, *.albq.qwest.net
2006/07/01 19:35:03
Wystarcza spojrzeć na Krzysia Bosaka i od razu wszystko wiadomo :)))