Uenifeu: zwierzę wirtualne. Należy do rodziny przeżuwaczy. Łagodny i przyjazny, przymuszony durnotą: warczy. Żywi się tym co centrolewe i ciekawe. Pisze gdy jest najedzony i syty informacji. Motto: Zwalczam memy. Przekaż dalej!
Blog > Komentarze do wpisu
Urojenia Jaworowskiego, czyli deniallizm klimatyczny

Uenifeu budzi się ze snu. Chciałbym powiedzieć że jak mityczny rycerz pod Giewontem, ale byłaby to megalomannia. Powiedzmy,  że zwykły starszy szeregowy w służbie Armii Rozumu.

Wraz Kopenhagą, pojawiać zaczęły się tematy klimatyczne. Będąc niezorientowanym, nie wnikałem w szczegóły, ale moja uwagę przykuł komentarz Gordona Browna:

Gordon Brown tonight led a chorus of condemnation against "flat-earth" climate change sceptics who have tried to derail the Copenhagen summit by casting doubt on the evidence for global warming.

Rzadko się zdarza aby polityk wzbudził we mnie takie zainteresowanie nowym tematem. Nie muszę ukrywać że na hasło "flat-earth" postawiłem uszy w słupek. Czy możliwe że kwestia klimatyczna jest już wyjaśniona, a jej przeciwnicy to banda oszołomów porównywalna z tymi którzy wierzą w to że Ziemia jest płaska? To zbyt piękne i straszne, aby było prawdziwe.

Wstępna analiza tematu wykazała wysokie stężenie oszołomstwa i nadzwyczajną spójność wizji świata naukowego. Niczym geolog który odkrywa złoże śmierdzacej ropy naftowej, natrafiłem na całe pokłady, nie ... całe oceany głupoty, ignorancji i czystej, niezabełtanej paranoi zamaskowanej na powierzchni tytułami naukowymi i dorobkiem. Bardzo szybko okazało się że po nitce do kłębka, wszystkie sznurki prowadzą do ultraprawicowych organizacji prorynkowych w USA, ale o tym innym razem. Ku mojemu własnemu przerażeniu Polska okazała się zagłębiem, nie ... całym Górnym Śląskiem wraz z Sudetten Land czystej wody oszołomstwa i ciemnogrodu z tytułami naukowymi. Zapomnijcie o Ceyrowskim, zapomnijcie o leczeniu gejów, zapomnijcie o kreacjioźmie kaczorów ... nadchodzi era denializmu klimatycznego. Na czele z lekarzem  (bo przecież nie klimatologiem) prof. Jaworowskim.

Think of him as: "Jaworowski, the new Giertych Senior".

Dwa dni temu na stronie TVN pojawił się Esej-Pigułka w której profesor wyjawił Tajny Plan Nauki Polskiej W Celu Aby Obalić Spisek Klimatyczny pod skromnym tytułem "Celem jest zdobycie władzy a nie troska o klimat".

Jaworowski i zastępy oszołomstwa nadciągają.

Nie będę zanurzał się w tę otchłań dzisiaj, zdolniejsi i bardziej skrupulatni niż ja czynią to już od kilku miesięcy. Polecam gorąco najlepsze źródło tępiące ciemnogród i mesjanizm nauki polskiej: Doskonałe Szare. Znajdziecie tam wszystko co potrzebne do pierwszej obrony podczas ataku głupoty i ignoracji. 

W najbliższym czasie będę chciał opisać główne postanie denializmu, bo mam wrażenie że będziemy je niestety wkrótce zapraszać do Polski.  

Podsumowując w ramach update'u Uenifeuowego, w ciągu dwóch tygodni i po wielu godzinach spędzonych z podręcznikami klimatologii, nie mam najmniejszej wątpliwości, tak samo jak przytłaczająca większość naukowców mniej więcej od 2004 roku, że globalne ocieplenie jest realne, że jest to wynik naszych działań, i że redukcja naszych emsji jest konieczna. Nie sądzę by groził nam jakiś kataklizm bezpośrednio jeśli tego nie zrobimy, ale w imię Rozsądku i wszystkich ubogich tego świata, którzy przy ociepleniu dostaną nabardziej w tylną część ciała: tu nie ma co żartować, this is Sparta!

Ps. W notce o profesorze Jaworowskim czytam:

W 1986 r. został członkiem Polskiej Komisji Rządowej ds. Skutków Katastrofy Czernobylskiej. Zalecił podawanie dzieciom płynu Lugola.

Ok, teraz to naprawdę się przestraszyłem. Ja pamiętam tęn zastrzyk fiolkę.

środa, 16 grudnia 2009, uenifeu

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
Gość: Berni, *.internetdsl.tpnet.pl
2009/12/16 08:28:40
1) Przecież chodzi o ratowanie susłów i dzięciołów a gdzie by tam o kasę.
globaleconomicanalysis.blogspot.com/2009/12/cap-and-trade-carbon-credit-extortion.html

2) Płyn Lugola się piło. To na prawdę jest komiczne jak się ludzi określa oszołomami a później samemu takie bzdury pisze.
-
uenifeu
2009/12/16 13:21:01
1) Ja nie dyskutuję tutaj z ekonomicznymi plusami i minusami poszczególnych rozwiązań, to wogole nie jest na temat. Prof. Jaworowski kwestionuje wogóle FAKT globalnego ocieplenia, podając argumenty które są brednią do kwadratu.

2) Tak, masz rację. Miałem wtedy kilka lat i zapamiętałem to tylko jako wizytę w szpitalu, zastrzyk to już była moja inwencja najwyrażniej. To faktycznie się piło.
-
euromason
2010/03/22 20:30:06
"Uenifeu budzi się ze snu. Chciałbym powiedzieć że jak mityczny rycerz pod Giewontem, ale byłaby to megalomannia. Powiedzmy, że zwykły starszy szeregowy w służbie Armii Rozumu."

Bardzo ładnie, że się kolega budzi. Zwróciłem też uwagę, że kolega pochwala Giewonty. I słusznie. Bardzo dobre papierosy to były. Pozdrawiam.