Uenifeu: zwierzę wirtualne. Należy do rodziny przeżuwaczy. Łagodny i przyjazny, przymuszony durnotą: warczy. Żywi się tym co centrolewe i ciekawe. Pisze gdy jest najedzony i syty informacji. Motto: Zwalczam memy. Przekaż dalej!
O autorze
niedziela, 28 maja 2006
Leczenie gejów - terapia przytulaniem

No i stało się. Swieccy i wierzący zwolennicy leczenia gejostwa, mają kolejny problem do zgryzienia. Jeden z bohaterów ruchu ex-gejowskiego, Richard Cohen,  opracował terapię przytulaniem, która rzekomo prostuje skrzywione gejowskie dusze i ciała. Cohen, nielicencjonowany psychterapeuta, autor wielu książek, były gej a dziś mąż i ojciec, wyrzucony w 2003 roku z American Counseling Association za nieetyczne zachowanie,  wystąpił 23 maja w CNN, przy okazji promując swoją lecznicę. Prezentując swoje metody wzbudził jednak konsternację po obu stronach barykady. 

Tak wygląda terapia przytulaniem. Cohen 'leczy' również lesbijki, ale ponoć niechętnie.

"Tak wygląda terapia przytulaniem. Cohen leczy również lesbijki, ale ponoć mniej chętnie."

W Polsce Cohen znany jest głownie ze swojej książki "Wyjść na prostą. Rozumienie i uzdrawianie homoseksualizmu" oraz z licznych wystąpień na zaproszenie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i biskupa Stefanka, a także wizyt w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu oraz w naszy skromny Sejmie. Cytując za e.kai.pl dowiadujemy się, że:

"Oryginalność jego metody polega na możliwości całkowitego zaniknięcia pragnień homoseksualnych."

Optymizmu Katolickiej Agencji Informacyjnej nie podzielają jednak główne amerykańskie organizacje non-profit 'leczące' gejów. Cohen wyleciał już z listy ulubieńców firmy Exodus, oraz innych chrześcijańskich grup ex-gejowskich (nie ma go już również na stronie NARTH ale Google ma kopię). Szef Exodus, Alan Chambers, pytany o Cohena stwierdził krótko:

"'Terapia przytulaniem' jest jedną z 'technik', które są zakazane dla członków Exodus."

W ramach terapii Cohen przytula i masuje pacjentów, pomaga im również wykrzyczeć z siebe złe emocje wywołane przez rodziców. Takie emocjonalne złogi robią z człowieka geja, a terapia polega na m.in. oczyszczaniu i naprawy relacji z rodzicami.

Zła mamusia! Przez ciebie zostałem gejem!!

"Zła mamusia! Zła!! A masz! Przez ciebie musiałem być gejem! A masz!"

Cały kawałek z CNN można pobrać tutaj albo na stronach CNN.

Gej bocian.

"Gej-bocian"

No i tak to juz jest. Ludzie się wygłupiają a tymczasem gej i les bociany wzorowo opiekują się podrzuconymi im jajkami.

piątek, 26 maja 2006
Sam Pepys - Pierwszy Blogger

(Wszyscy dzisiaj o Papieżu, to ja z innej mańki zapodam co następuje:)

No, może nie pierwszy, ale zdecydowanie nie ostatni. Po głupocie ostatniej notki, czas na coś bardziej sensownego.

Samuel Pepys (1633-1701), syn krawca, londyński urzędnik i zarządca floty, pozostawił po sobie pamiętniki, które w "blogowej" formie można przeczytać w sieci: The Diary of Samuel Pepys. Kolejne wpisy pojawiają się zgodnie z wpisami z oryginału, a komentowane są przez historyków i znawców przedmiotu.

Fantastycznie ciekawa to lektura, bo Pepys osobliwie oddaje atmosfere i ducha XVII-wiecznej Anglii. Oto oczami świadka tamtych czasów możemy oglądać zwykłe codzienne błahostki oraz wielkie historyczne katastrofy. Nie jest to jednak czytanie proste: Pepys używa wielu skrótów myślowych, a przy pisaniu rzeczach intymnych, często posługuje się specyficznym kodem.

Jego pamiętniki zawieraja opisy wydarzeń z lat 60-tych XVII w. jest to więc okres obfitujący w doniosłe wydarzenia. Dla osób które nie chcą czekać kilka lat, aby przeczytać o Wielkim Pożarze Londynu, Wojnie z Holendrami albo Pladze Dżumy, przyszłe wpisy Pepys'a opisane są tutaj.

Nasz blogger w pozie twórczej.

"Nasz blogger w pozie twórczej. Narazie bez HyperTextu."

Aha, i pamiętajmy, że Sam nie lubi kiedy mówić o nim "pepis". Stosowna wymowa to oczywiście "piips".

21:49, uenifeu
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 21 maja 2006
Chomik bojowy!

Chwilowo zmęczony konstestacją polityki w kolejnej RP, proponuję rozrywkę na długie zimowe wieczory. Mamy coprawda lato, ale ogłupiały od TV człowiek nigdy nie wie kiedy nagle zrobi się zima, warto więc przygotować sie zawczasu.

Chomik bojowy. Przed użyciem wstrząsnąć, nie używać kleju. 

"Chomik bojowy. Przed użyciem wstrząsnąć, nie używać kleju."

22:28, uenifeu
Link Komentarze (4) »
wtorek, 16 maja 2006
Pentagon ujawnia nagranie z 9/11
5 lat po tragicznych wydarzeniach z 9/11, istnieje wciąż bardzo wiele niewyjaśnionych kwestii i pytań związanych z tamtą tragedia. Przeróżne teorie spiskowe żyją własnym życiem i nijak nie zabierają sie do umierania.

Korzystając z Freedom Of Information Act, Juditial Watch zmusił agencję rządową do upublicznienia nagrania, a dziś ogłoszono iż zostanie ono w pełni ujawnione. Wcześniej Pentagon bronił się przed ujawnieniem nagrania w związku z niedawno zakończonym procesem jedynego żyjącego zamachowca, Zacariasa Moussaouiego. Moussaoui dostał dożywocie, więc nie ma już powodu aby film trzymać w szufladzie.

Film tu. A także tu http://www.judicialwatch.org/

Nadal trudno zauważyć na nim Boinga 757.


 
1 , 2 , 3